Roemenië krijgt database met LHBTI-vriendelijke artsen

Bron: rozegolf.net

In Roemenië wordt gewerkt aan een database met namen van artsen waar LHBTI+’ers met vertrouwen naar toe kunnen. De database wordt opgezet door Accept en moet komend jaar klaar zijn. Inmiddels staan er 84 namen in de database.

Leden van de LHBTI+gemeenschap in Roemenië worden vaak geconfronteerd met het stigma van de medische staf in het Roemeense gezondheidssysteem. Concrete cijfers ontbreken.

Ook zijn er geen duidelijke cijfers over de ongelijke toegang van homo’s tot de Roemeense gezondheidszorg.

Volgens Accept bestaat er discriminatie, en veel LHBTI+patiënten kiezen ervoor om ofwel de hulpverlening op te geven na een onaangename persoonlijke ervaring of de beledigende opmerkingen of stereotiepe houdingen te ondergaan.


~~~

ReinArt, de huiscaReinArt, de huiscartoonist van COC Deventer heeft ook een eigen website.
Op www.reinartcartoons.nl kun je nog veel meer cartoons bekijken!