• Organisaties

Acceptatie homoseksualiteit onder jongeren sterk afgenomen

  • 21 september 2026

Verplicht op docentenacademies

COC wil ook dat het kabinet-Jetten meer doet om acceptatie onder jongeren te bevorderen. Zo zou het kabinet moeten zorgen dat bevorderen van acceptatie een verplicht onderwerp wordt op alle docentenacademies. Nu is dat niet het geval, terwijl scholen wel verplicht zijn om aandacht aan dit onderwerp te besteden.

Volgens COC ligt er een verantwoordelijkheid bij ouders om met hun kinderen te spreken over het belang van elkaar respecteren, ongeacht wie je bent of op wie je verliefd wordt. Alleen op die manier kunnen we prettig met elkaar samenleven.

Tenslotte roept het COC sociale mediaplatforms als Meta op om verantwoordelijkheid te nemen. Nu staan deze bedrijven toe dat mensen haat over vrouwen en lhbti+ personen verspreiden, terwijl informatie over lhbti+ mensen regelmatig onderdrukt lijkt te worden. De ‘manosphere’, waar nepmannelijkheidsbeelden verspreid worden, en influencers als Andrew Tate, krijgen van de sociale mediabedrijven juist ruim baan.

In een recent rapport van de Universiteit van Amsterdam wordt de manosphere genoemd als een mogelijke oorzaak van de veranderende opvattingen onder jongeren. Ook uit dat onderzoek blijkt dat jongens minder positieve opvattingen hebben dan meisjes, en dat ook gelovige jongeren en jongeren met conservatieve sociaal-maatschappelijke opvattingen negatiever over lhbti+ personen denken.

Contact

Bezoekadres
Bierstraat 54
7416 AM Deventer

E info@cocdeventer.nl

Contact

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Naam
cocdeventer.nl
© 2026 COC Deventer e.o. | Algemene voorwaarden COC Deventer & Omstreken | Disclaimer | Privacy verklaring | Grafisch ontwerp Thumbs Up | Technische realisatie Sieronline B.V.

Toegangelijkheid