
In zijn boek vrijmoedig beschrijft Harm Wesselink (coach in Zutphen) de levenslange zoektocht van homoseksuele mannen naar vrijheid en geborgenheid. Met persoonlijke verhalen, heldere inzichten en liefdevolle reflecties biedt hij nieuwe perspectieven op wat het betekent om echt jezelf te worden. Bij COC-mannengroep Men Meet Men zal de schrijver binnenkort meer vertellen over dit boek.
- Nederlands – Softcover – 256 pagina’s
- ISBN: 6150432136106
- verschenen op 19 september 2025
- website van Harm Wesselink: vrijmoedig.coach
Harm Wesselink over zijn boek vrijmoedig
Mijn boek vrijmoedig gaat over de levensweg van homoseksuele mannen. Niet in theorie, maar in het echte leven: met verlangen, vriendschap, vrijheid en mannelijkheid als roze draad.
Het is een boek van binnenuit. Over oud zeer, conflicten en breuken, die bij ons leven horen. Maar ook over zachtheid, vreugde en zichtbaarheid – thema’s die voor homoseksuele mannen een andere lading krijgen.
Waarom dit boek?
Generaties lang hebben homoseksuele mannen gezwegen, of zijn zij doodgezwegen. Hun verhalen verdienen het om eindelijk gehoord en gezien te worden. Want wie luistert, ontdekt dat het niet alleen verhalen zijn over strijd en verlies, maar ook over verlangen, vriendschap en vrijheid.
Schaamte, zelfverloochening en uitsluiting hebben diepe sporen getrokken, en juist daarom hebben we taal nodig om daar samen doorheen te breken. Dit boek wil die taal aanreiken. Het laat zien hoe kwetsbaarheid en kracht hand in hand gaan, en hoe erkenning daarvan ons vrijmoediger kan maken in ons bestaan.
Tegelijkertijd is het een uitnodiging aan de samenleving als geheel. Want we worden pas echt rijker als we elkaars verhalen leren kennen, delen en vieren. Het boek is daarin geen eindpunt, maar een begin.
Wat maakt het anders?
In mijn boek zet ik de roze draad centraal – onze levensweg als homoseksuele mannen. Het bestrijkt de hele levensboog, intiem en maatschappelijk tegelijk. De kern is existentiëel: betekenis geven, dichterbij komen, zichtbaar worden.
Vrijmoedig leven is een keuze én een oproep: kom tevoorschijn in wie je bent en kom op voor wat je lief is.
Voor wie?
- Voor homoseksuele mannen die zichzelf beter willen begrijpen en dieper waarderen.
- Voor vaders, moeders, kinderen, broers, zussen, vrienden, begeleiders, die ons leven beter willen begrijpen.
- Voor iedereen die nieuwsgierig is naar een leven lang anders zijn en wat dat zoal van je vraagt.
