Na een petitie van Jesse Sprikkelman en Jelle Seubring is het zover: Zutphen heeft een regenboogzebrapad. Het pad in Zutphen ligt aan het Stationsplein en zaterdag 30 maart om 16.00 uur wordt het pad officieel geopend.
Begin 2023 besloten Sprikkelman en Seubring een petitie te starten voor een regenboogzebrapad in hun thuisstad. Deze werd vaak ondertekend. En na een toespraak in de gemeenteraad werd er unaniem besloten dat de gemeente zo’n pad moet krijgen. Deze is onlangs aangelegd en zal op 30 maart feestelijk geopend worden.
Het pad in Zutphen ligt aan het Stationsplein. Het idee was eerst om het op de doorgaande weg te leggen. Maar dat bleek vanwege de verkeersveiligheid niet mogelijk. Daar is het aangelegd op het fietspad. De initiatiefnemers zijn daar tevreden mee. “Het gaat erom dat het pad er ligt, op een prominente plek.”
De media-aandacht die Sprikkelman en Seubring voor hun initiatief kregen werd ook in andere gemeenten opgevangen. Vorig jaar besloten Bronckhorst en Lochem ook dat ze een regenboogzebrapad gaan aanleggen. De gemeente Bronckhorst heeft er één aangelegd. In Lochem zal dat later gebeuren.
Meer over de opening van het Regenboogzebrad in Zutphen via deze link